ikona Kategoria: KREATYWNIE, KULTURA. Tagi: , , , , , ,

Angielskie kolędy i piosenki świąteczne

Nadchodzi czas świętowania, czas przeżywania magicznych rodzinnych chwil. Te wspólnie spędzone chwile z pewnością umili nam radosne kolędowanie. Niewątpliwie piękne są polskie kolędy, które w te święta wyśpiewamy w niejednej rodzinie. Jednak równie wyjątkowe są kolędy i świąteczne piosenki angielskie. Czy znacie któreś z nich? Czy mieliście już okazję je zaśpiewać ze swoimi dziećmi? Jeśli nie, to zapraszamy na wspólne angielskie kolędowanie! To wspaniała okazja do wspólnej nauki języka angielskiego.

Pamiętam jeszcze ze swojego dzieciństwa tę magię polskich, ale i angielskich pieśni świątecznych, których melodie dochodziły w każde święta z radia taty, podczas gdy z kuchni, gdzie mama pichciła, dochodził zapach makówek i kompotu z suszonych śliwek. W tym czasie ja ze swoim rodzeństwem ubieraliśmy choinkę i nuciliśmy owe kolędy oraz piosenki. To jedne z moich najwspanialszych świątecznych wspomnień. Wtedy tych kolęd słuchało się inaczej niż dziś, kiedy to w pogoni za zakupami świątecznymi jesteśmy zdani na to, co dochodzi z głośników w galeriach handlowych. A najczęściej nie są to miłe dla uszu tony i kojarzone są raczej z komercyjną gorączką zakupową. Jednak kiedy się już zatrzymamy, usiądziemy wspólnie do wigilijnego stołu, a potem do wspólnego kolędowania, warto również pokolędować po angielsku.

A oto te znane angielskie kolędy i świąteczne piosenki, które pamiętam z dzieciństwa a które teraz już śpiewam ze swoim synem. Jeśli nabyliście już któryś ze śpiewników polecanych TUTAJ
to zapraszamy do wspólnego śpiewania! Dla tych z Was, którzy jeszcze nie mają śpiewnika, załączam poniżej listę z video, które nasz syn szczególnie lubi.

IMG_6289aIMG_6292 IMG_6293 IMG_6294 IMG_6295 IMG_6298 IMG_6335 IMG_6336 IMG_6338 IMG_6341 IMG_6342 IMG_6344

A oto videolista:

AWAY IN A MANGER

WE THREE KINGS

SILENT NIGHT

12 DAYS OF CHRISTMAS

A tu inna zabawna wersja, która szczególnie spodoba się najmłodszym:

O CHRISTMAS TREE

I jeszcze inna zabawna wersja dla najmłodszych:

SANTA CLAUS IS COMING TO TOWN

DECK THE HALLS

JINGLE BELLS 

Inna wersja, która zainteresuje najmłodszych:

RUDOLF THE REDNOSED RAINDEER

WE WISH YOU A MERRY CHRISTMAS 

I jeszcze inna wersja:, którą lubimy

A na koniec śliczna zimowa kołysanka na dobranoc (nasz syn ją wprost uwielbia!)
LITTLE SNOWFLAKE

Życzymy Wam Szczęśliwych i Magicznych Rodzinnych Świąt oraz wesołego kolędowania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *