christmashome Kategoria: STYL. Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Boże Narodzenie w domu

Czas przedświąteczny to czas miłych przygotowań nie tylko dla duszy, ale i dla naszych oczu i uszu. W miastach zawitały już świąteczne dekoracje i światełka, wszędzie pobrzmiewają świąteczne melodie. Również w naszych domach dekorujemy wnętrza, okna, ogrody. Czy u Was w domu jest już świątecznie?  Jeśli jeszcze nie, oto nasze propozycje wspaniałych świątecznych inspiracji.

Piękne są tradycyjne świąteczne oświetlenia wnętrz (stołów, ścian) jak i okien oraz ogrodów. Można je nabyć w postaci gwiazdek lub kulek:

1lampkiTakich światełek jest dziś szeroki wybór – od pojedynczych zasilanych na baterie aż do zasłon świetlnych. Można kupić też łańcuch lampek (jedne przeznaczone do wnętrz, inne do dekorowania elewacji domu i ogrodu) i dobrać ozdoby (gwiazdki, itp), które montuje się na każdej z lampek.2lampkiŚliczne są również tradycyjne ręcznie wykonane gwiazdki koronkowe i papierowe. Można z nich tworzyć girlandy i zawiesić w oknach, gdziekolwiek w domu, czy na choince. Tutaj a także tutaj znajdziecie przykłady, jak można samemu takie wykonać. A koronkowe znajdziecie na świątecznych targach i stoiskach w galeriach.
3gwiazdki Ciepłym rodzinnym świątecznym akcentem są wszelkiego rodzaju patchworkowe poduchy i narzuty ze świątecznymi motywami:4narzutypatchworkowea także świąteczne patchworkowe dekoracje, których jest mnóstwo do wyboru na świątecznych targach i stoiskach. Można też samemu takie wykonać, np według tej instrukcji.5patchowrkowedekoracjeA oto klasyczne świąteczne dekoracje, które upiększą nasz dom (dzwoneczki, których dźwięku nie może zabraknąć, drewniane, filcowe i porcelanowe zawieszki oraz figurki, itp.)6dekoracjeA tu wyjątkowy kalendarz adwentowy7kalendarzaswentowy

Oraz pozytywki, których melodii w święta nie może zabraknąć, a ich ogromny wybór znajdziecie TU8pozytywkiswiateczneDo oświetlenia domu i ogrodu świetnie nadają się również przeróżne lampiony9lampionyA także słoiczki-świeczniki, które możemy sami wykonać, obklejając je tasiemkami, wstążkami, koronkami, świątecznymi motywami wyciętymi z papieru, itp. Tutaj przykład z bałwankami.10swieckzisloiczkiSzeroki wybór świeczników świątecznych11swieczniki

a12swiecznikiwience także tradycyjnych wieńców adwentowych ze świeczkami

Piękna tradycyjna porcelanowa zastawa świąteczna:

13swiatecznazastawaoraz ozdobne wianki i stroiki świąteczne, które także można wykonać samemu:14wience

Powyższe świąteczne inspiracje znajdziecie tu:

Dekoracyjne oświetlenie:
IKEA

Dekoracje świąteczne (zawieszki, figurki, wieńce, itp):
IKEA
ZARA HOME
HOME &YOUVILLEROY &BOCH
VILLEROY & BOCHVILLEROY & BOCH

Pozytywki:
ŚWIAT POZYTYWEK

Zastawa świąteczna:
VILLEROY & BOCH

Świeczniki i lampiony świąteczne:
IKEA

ZARA HOME
HOME & YOU
VILLEROY & BOCH
VILLEROY & BOCH

Wianki i stroiki:
ZARA HOME
HOME & YOU

Kalendarz adwentowy:
ZARA HOME

A jakie Wy macie pomysły na świąteczne dekoracje?

 

***

IMG_6335

 

A  już wkrótce na kasztankowym blogu będziemy ubierać choinkę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *