IMG_3952 Kategoria: KREATYWNIE, KULTURA. Tagi: , , , , , ,

Niemowlak w szkole muzycznej? Dlaczego nie!

Droga Mamo, czy nucisz swojemu maluszkowi kołysanki i rymowanki? Drogi Tato, czy grasz swojemu dziecku na jakimś instrumencie? Jednym słowem, czy lubicie muzykować ze swoimi dziećmi? Często w domu gracie i śpiewacie? A jeśli nawet nie, to czy chcielibyście pomuzykować razem z innymi rodzicami i ich dziećmi w wyjątkowym miejscu, gdzie muzyka czyni cudauczy i rozwija poprzez wspaniałą muzyczną zabawę? Jeśli tak, to zapraszamy w progi takiego miejsca!

Firma YAMAHA najczęściej kojarzy nam się z instrumentami muzycznymi i motocyklami.
Jednak czy wiecie, że istnieje także sieć placówek pod nazwą YAMAHA Szkoła Muzyczna (YSM)? Szkoła ta to nowoczesne programy edukacji muzycznej oparte o zasadę:
„Nie ma ludzi niemuzykalnych. Są tylko nieodkryte talenty”.

W Szkołach Muzycznych YAMAHY na całym świecie, tj. w 6 000 placówkach, uczy 20 000 nauczycieli, liczba ich uczniów sięga 700 000, a ponad 5 milionów jest już jej absolwentami. Jest to jedna z największych organizacji tego typu na świecie. W Polsce działa obecnie 127 placówek, w których uczy się ponad 11.000 uczniów.

Mało tego! Czy wiecie, że Szkoły Muzyczne YAMAHA dysponują wszystkimi potrzebnymi programami i dobrze wykształconymi nauczycielami, aby umuzykalniać dzieci już od 4. miesiąca życia? Programy te, dostosowane odpowiednio do wieku dzieci, a także specjalne metody nauczania, umożliwiają optymalny rozwój dziecka już od pierwszych chwil jego życia.

My rozpoczęliśmy naukę w Szkole Yamahy, kiedy syn skończył 9 miesięcy, i kontynuujemy ją do dziś. Po 3 latach nauki, możemy szczerze przyznać, że program Wczesnodziecięca Edukacja Muzyczna to wspaniała muzyczna przygoda, którą serdecznie polecamy wszystkim rodzicom i ich dzieciom. Syn chętnie śpiewa, tańczy i aktywnie uczestniczy z innymi dziećmi w zajęciach. Oprócz wspaniałej muzyki – kolorowa chusta, piłeczki, instrumenty muzyczne, zabawki, a także prace manualne wykonywane na każdych zajęciach – wszystko to zachęca do nauki i jest wszechstronnie rozwijające. Nie można przy tym nie wspomnieć o wspaniałych nauczycielach, którzy swoim podejściem, ciepłem i radością stwarzają tak rodzinną atmosferę, że dzieci niejednokrotnie nie chcą tych zajęć opuszczać i najchętniej uczestniczyłyby w nich codziennie 🙂
Zajęcia natomiast odbywają się raz w tygodniu i trwają około godziny.
Co więcej, korzyści z nich płynące o wiele przewyższają ich koszty!

Począwszy od pierwszych chwil życia, doświadczenia zmieniają mózg. Już niemowlęta nabywają umiejętności, które umożliwiają poznanie otaczającego świata i samych siebie. Słuchanie muzycznych dźwięków i brzmień, „śpiewające gaworzenie” piosenek, prowadzi do intensywnego połączenia komórek mózgowych. Uniwersalne oprogramowanie w „biokomputerze” niemowlęcia, służące nauce każdego dowolnego języka, rozpoznaje muzykę jako język i stwarza, zależnie od intensywności zajmowania się muzyką, warunki do tego, aby muzyka była rozpoznawana jako drugi język „ojczysty”. Z kolei, w wieku 4-5 lat dzieci poszerzają znacznie zasób słownictwa. W tym okresie czynne uczestnictwo w zajęciach muzycznych wspiera rozwój mowy, pomagając zrozumieć znaczenie słów. Natomiast, powiązanie muzyki z ruchem pozwala maluchom lepiej koordynować ruchy poszczególnych części swojego ciała. Warto też podkreślić aspekt społeczny zajęć grupowych. Dzieci obcują ze swoimi rówieśnikami, zdobywając doświadczenia z zakresu zasad współżycia w zespole.

A oto etapy programu Wczesnodziecięca Edukacja Muzyczna (do 6 roku życia):

Niemowlaki w Krainie Dźwięków – dla niemowląt od 4. m-ca życia, to wspaniała zabawa z foczką Robby
niemow
Szkraby i Muzyka – dla dzieci od 18. m-ca życia, zabawa z ośmiorniczką Krakim
szkraby
Cudowny Świat Muzyki – dla dzieci w wieku 4-6 lat
cudow
Junior Music Course (JMC) – dla dzieci od 4. roku życia
Mali Muzycy – kontynuacja kursu Junior Music Course (JMC)
Tworzymy Muzykę – kontynuacja kursu Mali Muzycy

Z kolei dla dzieci powyżej 6 roku życia Yamaha oferuje następujące Programy Instrumentalne oraz Szkołę Muzyki Rozrywkowej.

TUTAJ znajdziecie listę miast w Polsce, gdzie znajdziecie Szkołę Muzyczną YAMAHA.

A TU zobaczycie jak to wygląda u nas w Bielsku-Białej 🙂

Zatem, czy chcielibyście się wiele nauczyć z Waszymi dziećmi poprzez zabawę z muzyką? A przy tym poznać innych wspaniałych ludzi? Jeśli tak, to serdecznie polecamy Wam tę formę nauki!
Zajęcia w Yamasze są niezwykle umuzykalniające, uczące świadomego słuchania, śpiewania i grania oraz kontaktu z innymi.

Jeśli ten artykuł Wam się spodobał i był pomocny, proszę polub/skomentuj/udostępnij go, tak aby mógł dotrzeć również do Twoich znajomych i ich dzieci. Dziękuję!

Jeśli chcesz otrzymywać więcej takich informacji, a także z zakresu świadomego rodzicielstwa i kreatywnego spędzania czasu ze swoimi dziećmi, Polub Kashtanky na Facebooku, a będziesz na bieżąco informowany 🙂

2 myśli nt. „Niemowlak w szkole muzycznej? Dlaczego nie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *