wynikikonkursu Kategoria: KREATYWNIE, KULTURA. Tagi: , , , ,

Wyniki i inspirujące wnioski z naszego konkursu

Drodzy! Dziękujemy bardzo Wam wszystkim za tak duże zainteresowanie naszym konkursem i udział w nim 🙂 Konkurs ten miał głównie na celu promowanie nauki języka angielskiego (i w ogóle – języków obcych) już od najmłodszych lat życia, w czym nam niezmiernie pomogliście! Chcielibyśmy dziś ogłosić wyniki i przedstawić wnioski jakie nam się nasunęły podczas jego trwania. Zapraszamy!
Czytając Wasze komentarze na naszym koncie FB, niezmiernie nas to cieszy, że macie tyle kreatywnych pomysłów nauki języka nie tylko ze swoimi dziećmi, ale nawet ze swoim młodszym rodzeństwem, co jest wręcz niesamowite! Pokazaliście, że nauka języka obcego z maluchami nie jest Wam obojętna, nawet jeśli sami nie znacie danego języka, albo nie macie jeszcze własnych dzieci. Mało tego, widać jak wiele frajdy Wam to sprawia, a jak wiadomo – im więcej naszego radosnego zaangażowania – tym łatwiej i chętniej dzieci się uczą. No i my sami też 🙂
Naprawdę jesteśmy pod dużym wrażeniem Waszej inicjatywy i sposobów, które i nas zainspirowały! Oto one:

– nauka języka poprzez śpiew i ruch (wskazywanie, taniec, gesty, naśladowanie)
– nauka języka poprzez słuchanie piosenek i czytanie książeczek, słowniczków dla dzieci
– nauka poprzez zabawę, np. w sklep
– wspólne oglądanie bajek, w których przewidziana jest nauka języka, np. „Dora poznaje świat”, „Teletubisie” (dla starszych dzieci – oglądanie filmów z napisami)
– bezpośrednia nauka alfabetu, liczenia, kolorów
– metoda memo – wycinanie obrazków z gazet i łączenie ich z karteczkami podpisanymi po angielsku
– używanie zabawek interaktywnych grających/mówiących po angielsku
– poznawanie świata po angielsku na spacerze (wskazując na to, co widzimy, mijamy)
– mówienie na co dzień w obcym języku (zwłaszcza w rodzinach dwujęzycznych)
– zabawa w skojarzenia

Spośród tylu pomysłów nie sposób wybrać jeden i nagrodzić. Wszyscy jesteście wygrani dlatego, że podzieliliście się z nami Waszymi historiami, które są inspiracją dla innych!
Każda odpowiedź jest wyjątkowa i najchętniej do Was wszystkich wysłalibyśmy książkę 🙂 No, ale mamy tylko jedną, a zatem zdecydowaliśmy się wręczyć ją Agnieszcze Redzik, wierząc, że zarówno dla mamy, jak i jej córeczki – śpiewanie piosenek po angielsku będzie doskonałą okazją do rozpoczęcia nauki tego języka dla całej rodzinki, tak jak to było w naszym przypadku 🙂
Gratulujemy i prosimy o kontakt pod kashtanky@gmail.com.

A już teraz informujemy że w przyszłości przewidujemy jeszcze wiele akcji związanych z promocją nauki języków obcych 🙂 Stay tuned!

 

 

3 myśli nt. „Wyniki i inspirujące wnioski z naszego konkursu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *