IMG_0293 Kategoria: KREATYWNIE, KULTURA. Tagi: , , , , , ,

Najlepszy słownik języka angielskiego dla dzieci

Drodzy! Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym – zima nas nie oszczędzała. Kto ma małe dzieci, a zwłaszcza przedszkolaki, ten wie co mam na myśli. Nasz „sen zimowy” trwał prawie trzy miesiące… Jednak wszelkie nasze zeszłoroczne zimowe i wielkanocne posty (narty, ferie zimowe, Wielkanoc, świąteczne wypieki, i in.) są zawsze na czasie i mimo przerwy na naszym blogu, odnotowaliśmy dużo odsłon tychże właśnie, co nas bardzo cieszy. A my powoli się budzimy i z radością witamy Wiosnę. Mimo naszej przerwy – nie próżnowaliśmy i dziś możemy zaprezentować sprawdzony najlepszy słownik języka angielskiego dla dzieci. 

Wielokrotnie na naszym blogu promowaliśmy naukę języka angielskiego już od najmłodszych lat (TU, TU, TU i TU).

Tej zimy w naszej bibliotece zawitał unikatowy, naprawdę wyjątkowy słownik języka angielskiego dla dzieci wydawnictwa Usborne.
Idealny dla przedszkolaków zaczynających przygodę z angielskim, jak i w sam raz na pierwsze lata nauki w szkole.

IMG_0271

Słownik ma format A4 i piękną szatę graficzną, co gwarantuje, że przykuje uwagę każdego dziecka. Dzieci uwielbiają przeglądać duże stronice książek, na których dużo się dzieje. A z 34 stronami tego słownika, na których znajduje się aż 1000 słów, nie można się nudzić. Ciekawym, wręcz uniwersalnym rozwiązaniem jest to, że obok angielskich słów nie pojawiają się polskie słowa, a obrazki. W efekcie, szczegółowe ilustracje wprost zachęcają maluchy do nauki i pomagają w utrwalaniu nowych słów. Poza tym, książka jest bardzo pomysłowo tematycznie podzielona. Przedstawia najróżniejsze sytuacje, niemalże każdy dział i sferę życia, począwszy od rodziny, domu, poprzez to jak zbudowane jest nasze ciało, jakie ubrania nosimy, jakie mamy hobby oraz to co się dzieje w mieście, na wsi albo w szkole czy w pracy. Co więcej, słownik ten uczy liczyć po angielsku, nazywać kolory i kształty, pory roku i dnia, a także przeciwieństwa.
A jak prawidłowo wypowiedzieć te wszystkie słowa po angielsku, można odsłuchać pod tym linkiem (który również znajduje się w słowniku):
http://www.usborne.com/quicklinks
Co tu dużo mówić, sami zobaczcie jak książka się prezentuje. Nas zachwyciła!

IMG_0276

IMG_0327IMG_0273aa

IMG_0322IMG_0329IMG_0334IMG_0323 IMG_0332

IMG_0281aa IMG_0325 IMG_0331 IMG_0333 IMG_0335 IMG_0337 IMG_0338IMG_0328IMG_0289aa

Nasz 4-letni syn spędził z tym słownikiem dłuuugie zimowe wieczory i jeszcze się nie znudził 🙂 Bardzo polecamy! Słownik można kupić TUTAJ.
Doskonale nadaje się na niebanalny prezent!Jedna myśl nt. „Najlepszy słownik języka angielskiego dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *