O BLOGU

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
***

„Jeśli żyjesz w przeszłości, jesteś nieszczęśliwy, jeśli żyjesz w przyszłości – jesteś zestresowany. Prawdziwie szczęśliwy możesz być tylko żyjąc w teraźniejszości” – Dalajlama

***

Witam serdecznie na moim blogu dedykowanemu Rodzicom Teraźniejszości – Rodzicom, którzy wychowują Dzieci Przyszłości. Czyli wszystkim tym, którzy pragną dzielić się pasjami oraz pomysłami na niezwykłe Życie Rodzinne (i życie w ogóle) i przekazać te wszystkie wspaniałości naszym drogim Potomkom 🙂

Treść bloga opiera się głównie na fundamentach Świadomego Rodzicielstwa, którym interesuję się od lat. Moim zamiarem nie jest jednak konkretnie radzić w oczywistych kwestiach rodzicielstwa, bo to już zostało dokonane w wielu znanych, bardzo dobrych poradnikach, programach telewizyjnych i na wielu parentingowych portalach. Zdaję sobie sprawę, że każdy mniej lub bardziej świadomy rodzic w mniejszym lub większym stopniu przerobił to wszystko co ja, a może nawet więcej. Nie mam też na wszystko określonej recepty, gdyż tak jak każdy z nas – zwyczajnie popełniam błędy i ciągle się uczę. Jednak poprzez wieloletnie pełne zaangażowanie w Życie Rodzinne, poznałam przyczyny różnorodnych trudności na tej płaszczyźnie i pragnę podzielić się znalezionymi oraz sprawdzonymi możliwościami ich rozwiązywania i unikania. Nie chcę jednak narzucać konkretnych rozwiązań, ale raczej pomóc wspólnie znaleźć i wypracować odpowiednie dla każdego rozwiązanie, by poczuć pełnię szczęścia rodzicielskiego, a co za tym idzie – rodzinnego. Zatem ten blog to zbiór różnorodnych wskazówek w oparciu o prezentację moich doświadczeń i nieustannych starań bycia rodzicem świadomym, a co za tym idzie – człowiekiem świadomym.

Świadome Rodzicielstwo według mnie to rodzicielstwo, którego praktykowanie sprawia tyle samo radości co zbieranie kasztanów w parku (czy jest ktoś kto nie lubi zbierać kasztanów?), czyli: tu i teraz w pełni czerpiąc radość z każdej chwili spędzonej z naszymi dziećmi, uwolnieni od wszelkich trosk.

20140929_175506Dzieci są prawdziwie szczęśliwe, gdyż zawsze w pełni skupiają się tylko na tym co jest dobre tu i teraz. Wspaniale jest brać z nich przykład! Stąd też wzięła się „kasztankowa” nazwa bloga, gwarantując moim Czytelnikom przeżycie przygody pełnej niespotkanej dotąd rodzinnej beztroski i radości. Pragnę przekazać sens Świadomego Rodzicielstwa i że tak naprawdę wszyscy jesteśmy dobrymi i szczęśliwymi rodzicami, tylko mniej lub bardziej świadomymi 🙂 Zatem zapraszam do przeżycia najważniejszej, najbardziej wymagającej, ale zarazem najpiękniejszej przygody życia, jaką jest ŚWIADOME RODZICIELSTWO!

Agnieszka Litwin

***

2 myśli nt. „O BLOGU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *